Games MMO Hry Strategické hry Válečné hry

Armored Warfare

Armored Warfare, díky tankům se dnes už dostanete kamkoliv…

Stačí pár hlavní a cesta je otevřená. Přesně tak by se dala označit jedna z nejoblíbenějších her pro milovníky tanků, kterou je Armored Warfare. Hra spatřila světlo světa v říjnu 2015, kdy se objevila na PC, od února letošního roku si ji zahrajete i na platformě PlayStation. Model free-to-play se osvědčil na mnoha herních titulech a nejinak je tomu i zde. Na rozdíl od konkurence si zkusíte hlavně nejmodernější techniku, na klasiku ze druhé světové války zapomeňte. To ale neznamená, že se budete nějak nudit!

Příznivci moderní techniky jistě zaplesají, fandové historie už méně

Screenshot
Armored Warfare je tu hlavně pro ty, kteří mají rádi současnou výzbroj americké nebo ruské armády, zahrajete si tu s T-14 Armata nebo M1 Abrams. Historické boje s Tigry nebo KV-1 si tak musíte nechat k přímé konkurenci, herní příběh začíná v roce 2030 a přinese vám přinejlepším tanky z konce padesátých let minulého století. A je jen na vás, kdo světu uvrženému do chaosu pomůže zpět na nohy! Hra na vás čeká i v mobilní verzi, velikost instalačního balíku je pod 50 megabajtů, vyžadován je Android minimálně verze 5.0 (což má jistě každý…).

Systémové požadavky jistě potěší nejednoho hráče, 2,7 GHz, 2 GB RAM a grafická karta s 512 MB paměti je minimem, které ale má snad každý dnešní stroj orientovaný herním stylem. Instalační balík pak vyžaduje 35 GB volného místa na disku. V podporovaných jazycích bohužel chybí čeština, ale s angličtinou nebo němčinou jistě nebudou mít zkušení hráči žádné potíže. K dispozici je také více než stovka unikátních strojů, pokud jde o mapy, projdete si celý svět – smrtící výheň v podobě africké pouště, čínské velehory a ruská tundra jsou jen malou ochutnávkou toho, co tu na vás čeká. Grafika je velmi přehledná, hra nabídne vynikající dynamiku. Bohužel je hráčská základna zatím menší, ale nikdo nikomu nebrání požádat pár přátel a známých, aby zkusili hru společně s vámi, že?

Fanoušci české armády budou mít před sebou velkou výzvu

Nejen ruská, resp. sovětská a americká válečná mašinérie, své zastoupení tu mají i československé tanky! Několik herních režimů a tříd vozidel pak zajistí, že si vybere opravdu každý. Nechybí PvP mapy, kde si zahrajete ve třech proti třem, na mapě se ale může objevit až třicítka těžkých strojů naráz.

Armored WarfareLehké, střední a těžké tanky, stíhače tanků a dělostřelectvo. Co nám to jen připomíná, že? Je to už zavedená klasika u všech podobných herních titulů. Hru samotnou má na svědomí vývojářské studio Obsidian Entertainment, tedy autoři herních titulů z prostředí Star Wars nebo nejnovějších Fallout. Hra vznikla USA, za jejím financováním stojí My.com. Zkusíte také tuhle zajímavou tankovou akci na vlastní kůži?

 

Trailer