Fallout Shelter
Budovatelské hry Mobilní hry Strategické hry

Fallout Shelter

Klasická budovatelská strategie v novém kabátě, seznamte se s Fallout Shelter

Hra, která je k dispozici nejen na chytrých mobilních zařízeních (Android a iOS), ale i na PC a konzolích. Aby také ne, když jde o budovatelskou strategii, jíž podle jména zná snad úplně každý. Fallout Shelter vyšel v červnu 2015, vývojáři z Bethesda Game Studios zaznamenali mimořádný úspěch hned na začátku. Postapokalyptická tématika má totiž řadu fanoušků, regulérnímu protiatomovému bunkru také nemůžete velet dnes a denně, že?

Jedna z nejstahovanějších mobilních her posledních několika let

Je pravda, že podle mnoha hráčů vás tenhle titul po jisté době omrzí, ale začátky jsou prostě famózní. Free-2-play model po vás nebude vyžadovat žádné platby, abyste ochutnali to nejlepší ze světa Fallout. Mikrotransakce tu sice najdeme, ale proč si to hraní urychlovat, když s nikým nemusíte napřímo soupeřit? A některé průpovídky hlavních hrdinů vás zaručeně dostanou, takže co si více ještě přát? Snad jen nezapomenout na realitu a nepodlehnout animované hře tak, aby se s ní mísila.

Fallout ShelterJinak jde o naprostou klasiku – skupina přeživších tam někde v podzemí, kteří potřebují proviant, vodu a trochu elektřiny. Postavíte čističku odpadních vod, elektrárnu a ubytovnu a začnete s kolonií úplně od nuly, postupně se k vám mohou přidávat další a další nově příchozí. A pozor, hrozí tu klasická ponorková nemoc! Ne všechny povahy jsou totiž vzájemně kompatibilní, ne všichni obyvatelé podzemí si rozumějí. Určitě nejde o hru pro jemnocitné povahy, na což se hodí upozornit dopředu…

Dvě stovky kolonistů a dost, šeď nám právě odstartovala…

Když se dopracujete na rovných 200 obyvatel podzemní říše, už takřka není kam dál pokračovat. Jistě, zahrajete si na konzolích, PC i mobilních telefonech, ale bude vás to po naplnění kapacity ještě bavit dál? Hra se už nemá kam posunout a po jisté době bude působit jednotvárně. Z pevného disku PC si sice ukrojí jen dva gigabajty, postačí jí i méně výkonná grafická karta (například NVIDIA GeForce GTS 250, hit roku 2009), ale po čase vás pravděpodobně už nebude tak pohlcovat.

Na závěr se ještě hodí zmínit, že čeština není na seznamu podporovaných jazyků, ale pokud umíte alespoň trochu anglicky, nebude to vůbec vadit. Dále se nabízí například ještě francouzština, němčina a ruština, takže Fallout Shelter si mohou zahrát fanoušci po celém světě (i když je pravda, že nadšené přívržence původních Falloutů tohle většinou moc nezaujalo…).

Trailer

Hru najdete na https://falloutshelter.com/ nebo na Steamu