Path of Exile
MMO Hry MMO-RPG

Path of Exile

Wraeclast je temný a nelítostný kus světa, kde jsou katastrofy na denním pořádku. Realismus první kategorie, na výběr je hned sedm různých hrdinů. Zahrajte si roli čarodějnice, templáře nebo temného lovce. Hra Path of Exile spatřila světlo světa v roce 2013, autorem je novozélandské vývojářské studio Grinding Gear Games. Hrát ji můžete zcela zdarma, na principu „free-to-play“, samozřejmě se nabízí i určité vylepšení postavy díky mikroplatbám.

Miliony registrovaných hráčů, to znamená o zábavu postaráno

Path of Exile BattleUž v únoru 2014 měla hra Path of Exile pět milionů registrovaných hráčů. To jistě není nic překvapivého, protože už fáze beta měla dva miliony příznivců, kteří ji postupně otestovali. Akční RPG, které vás sice nevtáhne do děje už za minutu, ale získá si vás pěkně postupně. A to bez využívání zlaťáků nebo stříbrných mincí, vše tu funguje na směnném obchodu. V době, kterou totiž hra popisuje, ještě žádné platidlo nebylo tak rozšířené, aby přebilo tradiční směnu, jak vysvětlují autoři…

Zahrát si můžete i v kůži maraudera, tedy vlastně námořního piráta a lupiče, který má bohaté zkušenosti nebo také stínu. Lovec, čarodějka, templář, který se celou hrou doslova proseká, duelista, jenž si vyhraje s kordy. Stačí vám taková zajímavá nabídka?

V minulém roce přibyl datadisk, který ještě víc vtáhne do děje

Nabízí to dosud netušené možnosti, Path of Exile: The Fall of Oriathsympatické je i hraní v takzvaných ligách – vytvoříte si novou postavu a snažíte se propracovat až na vrchol. Nutno podotknout, že vývojáři z Grinding Gear Games se o hru dobře starají až dodnes, v létě 2017 totiž vydali datadisk The Fall of Oriath, díky němuž se původní kvarteto aktů rozšíří na celkem deset různých destinací, dělících se na dvě velké kampaně.

Rozšíření má i další efekt, objevíte systém pantheon, dvanáct různých bohů, které když porazíte, získáte nezdolné vylepšení obrany. Spoustu nových itemů a nepřátel, jakož i skillů, to značí pár měsíců aktivní zábavy pro někoho, kdo Path of Exile doslova a do písmene – samozřejmě v dobrém – propadl.

Oficiální trailer

https://www.pathofexile.com/game