Games MMO Hry Střílečky Válečné hry

Warface

Warface je jedna z nejpopulárnějších multiplayerových stříleček

Hry odehrávající se v prostředí postapokalyptické budoucnosti jsou v našich zeměpisných šířkách hodně oblíbené. Nejinak je tomu i u Warface, FPS od ukrajinského studia Crytek. Ocitnout se v kůži profesionálního vojáka a zachránit svět, stižený těžkou ekonomickou krizí a padající na úplné dno, můžete už pátým rokem, za tu dobu si tato hra získala miliony příznivců po celém světě. Zahrát si ji můžete na počítači, ale nabízí se také Xbox 360.

Autorem je skupina, která má na svědomí legendární Far Cry

V roce 2004 vychází na PC legendární herní titul Far Cry, což bylo také odrazovým můstkem pro vývojářské studio Crytek, mající pobočky například ve Frankfurtu a Kyjevě. Dnes jde o velkou firmu, která spolupracuje s Amazonem, EA nebo Intelem. A v čem že vlastně spočívá ono herní kouzlo Warface?

Warface - Renegade AIJe to hlavně systémová nenáročnost, 2 GHz CPU a 2 GB RAM jsou čísla, která splňuje kdekdo, 6 GB krajíc za disku je také minimem možného. Na hráče čekají speciální mise, jejichž zadání se každý den mění a oblíbený Versus mód. Mapy jsou poměrně malé a na první letící kulku se čeká pár vteřin, nuda tedy rozhodně nehrozí. Kooperativní mód si můžete střihnout až se třemi přáteli, v principu jde o to prostřílet se z bodu A do bodu B. Vyberte si, jestli je vám sympatičtější frakce Blackwood nebo Warface a vrhněte se do bitvy. Jakou postavu si můžete vybrat?

Medik, inženýr, odstřelovač, čeká tu na vás řada možností

Pojďme si tedy krátce shrnout, za jaké postavy můžete hrát. Asi jako v každé klasické MMO first person akci nesmí chybět bohatý výběr alternativ. Hra sice nepodporuje češtinu, ale to zkušeným hráčům podobných titulů jistě vadit tak moc nebude.

  • Inženýr. Relativně malé poškození, ale má miny.
  • Medik. Brokovnice, skvělá na krátkou vzdálenost.
  • Sniper. Zaměří přesně doslova odkudkoliv kamkoliv.
  • Voják – střelec. Těžký kulomet nebo útočná puška?

Warface - Hard Times AheadHra je populární doslova po celém světě, nejvíce fanoušků má ale v Číně a Rusku (kde se první rok fungování hry dokonce zaregistrovalo skoro deset milionů hráčů). Podporované jazyky? Kromě již zmíněných to je angličtina, němčina nebo francouzština. Připraveno je více než padesát různých map, zahrát si můžete, jak již bylo zmíněno, v CO-OP, Versus nebo speciálních operacích. Hlavní herní měnou jsou dolary, jimiž si zaplatíte opravu zbraně nebo vylepšení vybavení. Za splnění speciálních misí dostanete Crown, k dispozici jsou i transakce v reálných penězích, skrze kredity si můžete takto pořídit nejlepší zbraně nebo různé formy vylepšení.

Trailer